přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

GAEC 3 a možné využití kompostu

29.9.2011

Organické složky půdy zlepšují strukturu půdy, zvyšují využitelnost hnojiv a v neposlední řadě příznivě ovlivňují vodní režim půdy. Cílem zavedení standardu GAEC 3 je zvýšit používání hnojiv s vyšším obsahem organických složek, které zlepšují strukturu půdy a v dlouhodobém horizontu zvyšují její úrodnost.

Pro splnění standardu GAEC 3, může zemědělec mimo jiné využívat také kompost. Kompost je organické hnojivo s pomalu uvolnitelným dusíkem obsahující nezbytné živiny pro růst rostlin, má vysoký obsah organické hmoty a neutrální reakci. Kvalita kompostu je vždy odvislá od kvality vstupních surovin a technologie zpracování. Kompost přispívá k nárůstu stability půdních agregátů vůči degradaci deštěm, chrání půdu před erozí a zhutněním.

V rámci cyklu Odpadové dny 2011 zahrnující odborné konference se 21. - 23. září v Náměšti nad Oslavou, pod záštitou Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí, konal 7. ročník mezinárodní konference „Biologicky rozložitelné odpady“.

Cílem konference bylo seznámit odbornou veřejnost s nejnovějšími poznatky při zpracování a využití biologicky rozložitelných odpadů (BRO) se zaměřením na koncepci řešení v ČR, legislativu v ČR a EU, výzkum a vývoj nových technologií, monitoring jejich vlivu na životní prostředí, uplatněním nejlepších dostupných technik v praxi, ekonomikou při nakládání s BRO.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem