Přípravy na letošní Farmářské slavnosti jsou v plném proudu. V létě se můžete těšit na prohlídku čtyř zajímavých farem z celé České republiky a v září se uvidíme v Národním zemědělském muzeu v Praze. Nejen pro rodiny s dětmi bude připraven bohatý doprovodný program.

 

 

Jaké byly Farmářské slavnosti v roce 2015


Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi - Národní Zemědělské muzeum

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi 2015 jsou za námi.
Na 4 tisíce lidí se s námi přišlo rozloučit do Národního zemědělského muzea. Počasí nám přálo, lidé se výborně bavili a děti se nemohly nabažit historických traktorů i malých funkčních modelů zemědělské techniky, na kterých řádily uvnitř i venku... Návštěvníci si užili nejen bohatého programu na pódiu, ale mohli nakoupit farmářské potraviny od pěstitelů a chovatelů z okolí Prahy, a získat tak kontakty pro svoje pravidelné nákupy čerstvých poctivých potravin tzv. ze dvora. Muzeum pro ně na den konání Farmářských slavností otevřelo brány a umožnilo zdarma prohlídky všech expozic. Na muzejním dvoře pak děti procházely malou naučnou lesní stezkou „O stromech a lese“ nebo si prohlížely minifarmu s ukázkami chovu drobného domácího zvířectva, drůbeže, koz a zahrádkou s ukázkou pěstování zemědělských plodin, mohly se i povozit na koni. Rodiče zatím načerpali inspiraci pro svoje kulinářské snažení na kuchařské show Klasa s ochutnávkami.

Více fotek najdete v této galerii.

 

 

 

 

 

 

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi - Farma Moulisových

Rozdali jsme přes tisícovku balonků, děti si odnesly 700 květináčů se zasazenými bylinkami, vybarvily 480 pracovních sešitů „Náš venkov“, pro své pekařské výtvory spotřebovaly 8 kg těsta, zatímco pekařský mistr Martin Raichl prodal 230 bochníků kváskového chleba pečeného ve venkovní chlebové peci (a kdyby měl bochníků napečený dvojnásobek, byl by je prodal taky, tvrdil) a Jana Plzáková z rodinné firmy Plzák z Plzně na farmářském trhu prodala 60 kg uzeného masa, 50 paštik a její klobásky oceněné značkou Regionální potravina byly vyprodané už v jednu, tak se pro další várku ještě rychle otočila do výrobny. Na Farmě Moulisových v Milínově jsme v sobotu 15. srpna přivítali 4800 návštěvníků a na příštích Farmářských slavnostech pro rodiny s dětmi v sobotu 19. 9. rádi uvítáme i vás.

Více fotek najdete v této galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi - Kozí farma Pěnčín

V sobotu 8. srpna padaly v ČR teplotní rekordy.
Na Farmářských slavnostech v Pěnčíně padl v rámci dosavadních letošních slavností i ten návštěvnický. Možná díky lahodným sýrům, jogurtům, pomazánkám a mléku od koz i ovcí, nebo díky zajímavému programu pro malé i velké, skvělé bluegrassové kapele Nudličky, určitě i díky pestré nabídce poctivých a čerstvých potravin od farmářů z regionu...nicméně, pokud jste tentokrát chyběli, máte šanci přispět k nové rekordní návštěvnosti už příští sobotu na Plzeňsku - zase nabídneme spoustu dobrot i zábavy.

Více fotek najdete v této galerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi - Biofarma Sasov

Bezmála dvě tisícovky návštěvníků v sobotu navzdory tropickým vedrům místo k vodě zamířily na Farmářské slavnosti. Určitě nelitovaly.

Děti si užily programu na pódiu i pod ním, vyválely se v seně, zažily, jaké je to v žitě, zkusily podojit krávu a sbíraly razítka na dvaceti stanovištích dětského programu - různých kvízů, her a úkolů, aby pak herní kartu vyměnily za malý dárek. Rodiče ochutnali a nakoupili poctivé a čerstvé potraviny od farmářů z okolí. Všichni si prohlédli unikátní rodinový chov černostrakatých přeštickych pašíků.

A nechyběl ani adrenalin při krocení elektrického býka a akrobatická vložka: to když nám majitel farmy pan Josef Sklenář chtěl ukázat, jak prasečí máma brání svoje děti jako lvice - málem nestačil kvičící sele včas vrátit a přeskočit ohradu, jak po něm vystartovala.

Více fotek najdete v této galerii.

 

 

 

 

 

 

 

Naše kravka Matylda zavítala s Farmářskými slavnostmi Ministerstva zemědělství
na Novu

Pokud jste už navštívili Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi, které pořádá Ministerstvo zemědělství, určitě dobře znáte jejich maskota krávu Matyldu. Jelikož je to přežvýkavec velmi zvídavý, dnes si vyrazila přímo do vysílání TV Nova.

Nebylo to ovšem jen tak bezdůvodně. Už zítra Matylda vyráží na další farmu, na které se Farmářské slavnosti, (v sobotu 18. 7. 2015), odehrají. Tentokrát míří na Vysočinu, konkrétně do Sasova. Zdejší biofarma se chlubí špičkovým chovem slavných Přeštických prasat. Přímo ve studiu tak Matylda s farmářem ze Sasova a zástupkyní ministerstva lákala na zajímavosti, které budou na farmě k vidění. Kromě spousty zábavy a her to bude třeba procházka žitným bludištěm. Kdo v něm nezabloudí, může si nakoupit na speciálním farmářském trhu s kvalitními potravinami výrobců z Vysočiny. K ochutnání budou samozřejmě i masné výrobky sasovské biofarmy.

Svou roli hlavní hvězdy ranního vysílání si Matylda užila dokonale. Dokonce se ode dneška může pochlubit, že ji podojila jedna z nejhezčích moderátorek televize Nova.

 

V červnu navštívila naše kravka Matylda i Českou Televizi

Záznam vysílání můžete shlédnout na webu České Televize.