Pro média

Tisková mluvčí

Bc. Markéta Ježková
telefon: 221 812 557
mobil: 776 039 769

Ministerstvo zemědělství
Těšnov 17
110 00 Praha 1


15.7.2016

Už zítra se pro rodiny s dětmi i další zájemce otevře první farma. Začínají oblíbené Farmářské slavnosti

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství zítra zahájí 6. ročník Farmářských slavností. Na čtyřech farmách a v Národním zemědělském muzeu v Praze si lidé budou moci prohlédnout zblízka život na statku, pro děti i dospělé je připravený zábavný program, soutěže a kuchařská show. Vstup na akci je zdarma.


22.6.2015

Začínají Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi. Letos si můžou návštěvníci vyzkoušet třeba dojení krávy nebo jízdu na býkovi

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství připravilo pro 5. ročník Farmářských slavností několik novinek. Na čtyřech farmách a v Národním zemědělském muzeu můžou návštěvníci například sami otestovat, jak by jim šlo dojení nebo divoká jízda na býčím trenažéru. Cílem slavností je seznámit veřejnost se životem současných zemědělců.


20.6.2014

Farmářské slavnosti chystají domácí výrobky. Děti si užijí hry a soutěže

Tisková zpráva – Hustopeče nad Bečvou – Jak vypadá dnešní venkov a jak se žije na farmě? O tom se na vlastní kůži mohou přesvědčit všichni, kdo se v sobotu vydají do Poruby u Hustopečí na Přerovsku. Na tamní Farmě Zdeňka totiž chystají slavnosti a široká veřejnost je vítána. „Přijeďte se podívat, jak se žije na venkově a přibližte svým dětem život farmářů,“ láká i ministr zemědělství Marian Jurečka, který se akce osobně zúčastní.


19.6.2014

Farma zve na návštěvu

Tisková zpráva – Poruba – Navštívit Farmářské slavnosti bude možné o víkendu v Porubě u Hustopečí nad Bečvou. Připravena je prohlídka rodinné Farmy Zdeňka, zemědělské techniky i kulinářská show.


19.6.2014

O víkendu odstartuje čtvrtý ročník farmářských slavností

Tisková zpráva – Praha 19. června (ČTK) - O nadcházejícím víkendu odstartuje na farmě Zdeňka v Hustopečích nad Bečvou v Olomouckém kraji čtvrtý ročník farmářských slavností. V jejich rámci se postupně veřejnosti představí pětice farem. Slavnosti mají podpořit české zemědělství, představit lidem alternativní možnost nákupu potravin a ukázat dětem, jak domácí hospodářství vypadá. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci ministerstva zemědělství.


18.6.2014

Farmářské slavnosti odstartují v Hustopečích nad Bečvou

Tisková zpráva – Ukažte dětem, jak se žije na venkově a přibližte jim život farmářů. Dozvíte se, co znamená "prodej ze dvora" přímo od farmářů z vašeho okolí. Ministerstvo zemědělství připravilo pro rodiny s dětmi z celé republiky Farmářské slavnosti, které budou zahájeny 21. června na Rodinné Farmě Zdeňka v Hustopečích nad Bečvou.

Ministerstvo zemědělství