Historie farmy se píše již téměř dvacet let. Ekologicky se zde hospodaří už od roku 1998, kdy se majitelé rozhodli vrátit k takovému způsobu hospodaření, jaký praktikovali již naši předkové. Nadační fond Bartákova hrnce udělil Ekofarmě Agrofyto ocenění za dlouholetou práci v souladu s přírodou „Nejlepší ekozemědělec roku 2009“.

Ekofarma se specializuje na chov masných plemen Limousine a Simentál a mléčného Holštýnského skotu. Zvířata žijí téměř po celý rok na pastvinách. Jejich potrava je velmi rozmanitá, vždy přirozená a v  BIO kvalitě. Samozřejmostí je vyloučení preventivního užívání antibiotik, hormonů, masokostních mouček, geneticky modifikovaných surovin, apod. Valašské stráně nabízejí též léčivé byliny, které dobytek spásá, skvěle tu tak funguje princip přírodní lékárny. Stejně tak dobře svědčí zvířatům pohyb na čerstvém horském vzduchu. Telata jsou po narození neustále v přítomnosti matky a jsou krmena mateřským mlékem, které jim zajišťuje přirozenou imunitu a zdraví.

Mléko v kvalitě BIO prodává ekofarma do mlékárny Valašské Meziříčí, kde se dále zpracovává. Kvalitní hovězí maso zpracovává v certifikovaných jatkách Valčík Valašské Klobouky a následně v bourárně a zpracovně masa přímo na farmě. Vše probíhá pod přísným odborným dohledem, aby si maso i mléko zachovalo certifikaci BIO.

Program:

10:00 - Slavnostní zahájení akce a představení ekofarmy

10:30 - Písničky a tanečky pro děti s Vandou a Standou

11:30 - Country kapela LOFOŠI

12:00 - Jak zdravě (nejen) jíst – program pro děti 

13:30 - Country kapela LOFOŠI

14:00 - Máme rádi přírodu – program pro děti

15:00 - Country kapela LOFOŠI

  • Farmářský trh s možností nákupu kvalitních domácích produktů z místních farem
  • Ukázka tkalcovského stavu i pro malé návštěvníky
  • Kuchařská show s kvalitními potravinami
  • Ochutnávky regionálních potravin a potravin se značkou KLASA
  • Hravý program – hry, soutěže, kvízy, dětské pekařství, hod lasem, slalom s trakařem, skákání v pytli, simulátor dojení krávy a jízdy na býkovi a mnoho dalšího
  • Vojta Molek a jeho veselý dvorek
  • Malování na obličej
  • Hrací koutek pro děti

 

Změna programu vyhrazena.

Akci moderuje herečka Kamila Špráchalová.

VSTUP ZDARMA. Pejskům vstup povolen s košíkem a na vodítku.

Kontakt

AGROFYTO, spol. s r. o.
Lidečko 486, 756 12
Mgr. Ludmila Rumánková Mužikovská
Tel.: 774 545 916
E-mail: maso@zfarmycz
WWW: www.agrofyto.cz

 

Fotogalerie