V roce 2003 si majitelé pořídili první stádo oveček, většinou se jedná o křížence plemen Zwartbles, Suffolk a Východofríské ovce. Stádo masných krav, které farma chová, čítá přibližně dvacet matek plemene Galloway a pro zpracování mléka ve vlastní mlékárně využívá mléko pěti dojnic plemene Český strakatý skot a dvě holštýnské dojnice. Chlubit se mohou samozřejmě dalšími domácími zvířaty.

Od roku 2009 mohou návštěvníci nakupovat v místním obchůdku, kde se každou sobotu prodávají převážně výrobky z místní faremní mlékárny. Z vlastní produkce biofarmy se zde zpracovává přibližně 100 l mléka denně, a to do podoby čerstvých sýrů, smetanových sýrů, tvarohu, sladkých tvarohových krémů, pomazánek a žervé a pochopitelně mléka. Pokud se najde větší skupinka zájemců, je po domluvě možné si čerstvý sýr vyrobit. Tyto programy jsou nabízeny především školám a dětským skupinám. Výrobky z Nežichovské mlékárny jsou kromě farmy k dostání také ve Farmářských obchodech v Plzni, ve farmářské prodejně v Karlových Varech, v obchodě U sedláků v Dalovicích a v Rokycanech.

Farma nabízí také ubytování ve čtyřech pokojích s vlastním sociálním zařízením přímo na farmě anebo dalších šest míst v malém nedávno zrekonstruovaném domku v těsné blízkosti farmy. V nabídce nechybí ani různé vzdělávací programy pro školy nebo větší skupiny dětí.

Program:

10:00 - Slavnostní zahájení akce a představení biofarmy

10:30 - Písničky a tanečky pro děti s Vandou a Standou

11:30 - Folk & Country kapela Bylo nás 7

12:00 - Jak zdravě (nejen) jíst – program pro děti 

13:30 - Tsunami (námořníci z Velichova)

14:00 - Máme rádi přírodu – program pro děti

15:00 - Folk & Country kapela Bylo nás 7

 

  • Farmářský trh s možností nákupu kvalitních domácích produktů z místních farem
  • Prohlídka Ekofarmy Bošina
  • Kuchařská show s kvalitními potravinami
  • Ochutnávky regionálních potravin a potravin se značkou KLASA
  • Hravý program – hry, soutěže, kvízy, dětské pekařství, hod lasem, slalom s trakařem, skákání v pytli, simulátor dojení krávy a jízdy na býkovi a mnoho dalšího
  • Malování na obličej
  • Hrací koutek pro děti

 

Změna programu vyhrazena.

Akci moderuje herečka Kamila Špráchalová.

VSTUP ZDARMA. Pejskům vstup povolen s košíkem a na vodítku.

Kontakt

Biofarma Belina
Nežichov 8
364 01 Toužim
Kamila Prchalová
Tel.: 602 414 884
E-mail: prchalovakamila@seznamcz
WWW: www.biofarmabelina.cz

 

Biofarma Belina