Bemagro má dvě základní střediska – Rostlinku a Chov zvířat a k nim tři menší - Malou rostlinku, Mlékárnu, Obchod a správu podniku. Hlavním úkolem Rostlinky je zabezpečit dostatek kvalitního krmení pro vlastní zvířata, a to bez použití minerálních hnojiv a pesticidů. Významným cílem je dlouhodobé zlepšování kvality půdy, která je samozřejmým základem hospodaření Bemagra.

V Chovu zvířat je nejvýznamnějším provozem velkochov dojnic na farmě v Meziříčí. V nových kravínech zde žije přes 300 krav převážně holštýnského plemene, které je křížením převáděno na přirozenější český červenostrakatý skot. Nachází se zde také Selský dvůr – místo pro malochov prasat, ovcí a drůbeže. V Malontech je farma pro masný skot, kde jsou odchovávány i jalovice dojného skotu.

Bemagro má v Meziříčí také svou vlastní zeleninovou zahradu, která vznikla jako reakce na poptávku po „jiné“ zelenině, než je ta běžně nabízená v supermarketech. Zcela nová je v Bemagru mlékárna, která chce lidem nabídnout šetrně pasterované nehomogenizované mléko ve skleněných lahvích, jogurt ve skleničkách, tvaroh, máslo a sýry měkké i zrající ve sklepích.

Kromě ekologické produkce se Bemagro věnuje i péči o krajinu. V Bemagru jsou využívány principy biodynamického zemědělství, které vedou k celkové harmonizaci společnosti i jejího okolí, k ozdravování půdy, rostlin, zvířat a tím kvalitnější produkci potravin. Společnost se přihlásila k plnění podmínek organizace Demeter International a v červenci roku 2015 získala i certifikát se značkou Demeter.

Vytvořená vize společnosti zahrnuje i výstavbu jatek s masnou výrobou, nové správní budovy s kuchyní a jídelnou, obchodem a sálem pro setkávání lidí, kořenové čistírny odpadních vod, nových stájí pro rozšiřující se chov zvířat a v neposlední řadě i řešení ekologických zdrojů energie.

 

Program:

10:00 - Slavnostní zahájení akce a představení Biodynamického statku Bemagro

10:30 - Country kapela Papouškovo sirotci

11:30 - Písničky a tanečky pro děti s Vandou a Standou

12:00 - Country kapela Papouškovo sirotci

13:30 - Jak zdravě (nejen) jíst – program pro děti

14:00 - Country kapela Papouškovo sirotci

15:00 - Máme rádi přírodu – program pro děti

  • Farmářský trh s možností nákupu kvalitních domácích produktů z místních farem
  • Prohlídka Biodynamického statku Bemagro
  • Kuchařská show s kvalitními potravinami
  • Ochutnávky regionálních potravin a potravin se značkou KLASA
  • Hravý program – hry, soutěže, kvízy, dětské pekařství, hod lasem, slalom s trakařem, skákání v pytli, simulátor dojení krávy a jízdy na býkovi a mnoho dalšího
  • Malování na obličej
  • Hrací koutek pro děti

 

Změna programu vyhrazena.

Akci moderuje herečka Kamila Špráchalová.

VSTUP ZDARMA. Pejskům vstup povolen s košíkem a na vodítku.

Kontakt

BEMAGRO, a.s.
Malonty 101, 382 91
Farmářské slavnosti se budou konat na adrese Meziříčí 81 u Malont (2km od sídla společnosti).

Objednávky/maloobchod:

Po - Čt 8:00 - 16:30, Pá 8:00 - 14:00
Blanka Petroušková
Tel.: 604 400 757, 384 971 244
E-mail: maloobchod@bemagrocz
WWW: www.bemagro.cz

Předseda představenstva

Miloslav Knížek
Tel.: 602 224 774
E-mail: mknizek@postcz

 

Fotogalerie