Přehled úspěšně realizovaných projektů z PRV

V této sekci naleznete seznam všech projektů. Soutěž spojená s těmito projekty byla 22.5.2012 ukončena.


zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední

Sklad ovoce v Těchobuzicích

Voňavý štrúdl nebo ovocný koláč dokáže vždycky zpříjemnit sychravé zimní odpoledne. Nejlépe samozřejmě chutná ovoce z vlastní zahrádky, aby nám ale sklizené ovoce vydrželo, můžeme se inspirovat u zkušených sadařů.


Kosmická energie v Předslavi

Velký kostel na náměstí obehnán hřbitovní zdí a před ním dav vesničanů při čekání na mši probírá místní novinky. I když má dnešní venkovský život k idylickým obrázkům daleko, kostely v centru vesnic najdeme pořád. Ten v Předslavi je zasvěcen sv. Jakubu Většímu.


Po stopách Jana Nepomuckého na Benešovsku

Podle legendy nechtěl prozradit zpovědní tajemství, proto ho mučili a svrhli do Vltavy. Sochy Svatého Jana Nepomuckého se staly symbolem české krajiny, jednu z nich můžete najít třeba v Čeňovicích na Benešovsku.


Na vrcholky Orlických hor

Česká republika patří k zemím s největší hustotou rozhleden na světě. Pokud také patříte k vášnivým vyznavačům pohledů z výšin, vydejte se na Anenský vrch v Orlických horách.


Hasící Jára Cimrman v Ratměřicích

Jak se hasilo v minulém století? Mohla být stříkačka tažena koňmi? Co vlastně dělají hasiči, když zrovna nikde nehoří? To se dozvíte v hasičském muzeu v Ratměřicích ve Středočeském kraji. Tato obec získala titul Vesnice roku 2010.


Historické mlátičky v Radči

Co se stane, pokud vášniví sběratelé zemědělské techniky najdou opuštěný kravín? V Radči u Úpice v Královehradeckém kraji vyrostlo místo chátrajícího JZD regionální zemědělské muzeum.


Zapomenutý filosof v Těchobuzi

Venkov sehrál v českých dějinách důležitou roli. Právě zde se totiž po staletí zachovávala původní kultura a jazyk. Některé osobnosti ovlivňující historické dění také na venkově našli své útočiště. Jednou z nich byl i dnes mírně zapomenutý filosof Bernardo Bolzano.


Poklady a vlkodlaci v Brádlecké Lhotě

Pověsti a legendy k tajemné venkovské atmosféře neodmyslitelně patří, pro některé z nich si můžete zajet třeba do okolí Brádlecké Lhoty v Podkrkonoší.


Na koňském hřbetě Herouticemi

VÝHRA - VÍKENDOVÝ POBYT. Nejkrásnější pohled na svět prý není z vyhlídkových věží, ale z koňského hřbetu. Projíždět se na těchto majestátních zvířatech můžete třeba v Herouticích.


Na běžky do Polánky

Až napadne sníh, vytáhněte běžky a vyzkoušejte 72 kilometrů běžkařských tras kolem přírodního parku Polánka v Jihočeském kraji.

zobrazit po
  • 1
  • 2
  • následující
  • poslední

Soutěž

Fotosoutěž Celostátní sítě pro venkov probíhala od 17. 3. do 15. 7. 2014.

Staňte se fanouškem na Facebooku
a sledujte aktuální informace.
www.facebook.com/jentodobre