TTP

Dotaz na ponechání nepokosených ploch:

31. 3. 2015
Podle paragrafu 18 návrhu nařízení vlády 2015 žadatel na dílu půdního bloku zařazeného do titulu ošetřování travních porostů s výměrou nejméně 12 hektarů ponechá každoročně při první seči nepokosenou plochu nejméně 3% včetně rozlohy dílu půdního bloku, nejvýše však 10%, maximálně 1 hektar. Jak postupovat, když na půdním bloku probíhá schválená obnova TTP,  na pozemku bude zaseta jako krycí plodina…

Jak poznám na portálu farmáře, případně v LPIS na OPŽL, zda je možné pozemek beztrestně rozorat?

4. 9. 2014
Připravuje se technické řešení, kdy v LPIS bude veden u jednotlivých DPB příznak s vazbou na vyjmenované oblasti. Žadatel se takto bude moci informovat o zahrnutí využívané plochy do environmentálně citlivých ploch......

Kultura změněna na travní porost ostatní – TO. Převede se tato kultura do nového systému jako orná půda, kterou lze rozorat bez sankcí?

4. 9. 2014
Jednou z podmínek greeningu je zachování ploch trvalých travních porostů , resp. udržení určitého poměru trvalých travních porostů vůči zemědělské ploše, a to na národní úrovni. Jednotlivé zemědělské podniky, pokud nejsou vázány jinými závazky, obecně nebudou mít povinnost udržovat určitý poměr trvalých travních porostů.

Upřesnění greeningu – zařazené trvalé travní porosty – kolik % z celkové výměry?

25. 8. 2014
V rámci greeningu jsou umpžněny výjimky z plnění povinností diverzifikace plodin. Povinnosti se nevztahují zejména na následující případy: - pokud trvalé travní porosty představují více než 75 % zemědělské plochy a přitom výměra zbývající orné půdy nepřesáhne 30 ha; - pokud se na více než 75 % orné půdy pěstuje tráva nebo jiné bylinné pícniny, případně jde o půdu ponechanou ladem (nebo je možná…

Uživateli končí k 31.12.2014 závazek AEO – Ošetřování TTP. Může na jaře 2015 provést změnu kultury z trávy na ornou (tzn. Rozorání) bez sankcí?

25. 8. 2014
Při rozorání travního porostu po skončení závazku AEO - Ošetřování travních porostů sankce ani vrácení platby v rámci tohoto titulu nehrozí. Obecně je povinnost udržovat TTP stanovena na celonárodní úrovni prostřednictvím limitu 5 % k referenčnímu poměru mezi TTP a celkovou výměrou zemědělské půdy.....

Bude zemědělcům legislativou umožněno určité rozorání TTP?? (důvodem je např. změna TTP na ornou právě s plodinou jetele nebo vojtěšky a plnění podmínky EFA)?

25. 8. 2014
Obecně je povinnost udržovat TTP stanovena na celonárodní úrovni prostřednictvím limitu 5 % k referenčnímu poměru mezi TTP a celkovou výměrou zemědělské půdy. Jakmile tato hranice bude překročena, bude nastaven mechanismus povinnosti zpětného zatravnění. Úplný zákaz rozorání se vztahuje na určené environmentálně cenné plochy, tedy oblasti Natura 2000, 1. zóny CHKO a NP, travní porosty v silně…

Budou se do greeningu započítávat krajinné prvky evidované na uživatele půdního bloku pouze na orné půdě nebo také na TTP?

25. 8. 2014
Pro plnění podmínek EFA lze započítat krajinné prvky, které jsou umístěny na orné půdě nebo k této půdě přiléhají.

Greening – zachování TTP bude sledováno na národní úrovni, kdy cílem je neodchýlit se od poměru o více než 5% - dostane tedy každý zemědělský subjekt kvótu a možnost 5% TTP rozorat bez sankcí?

25. 8. 2014
Obecně je povinnost udržovat TTP stanovena na celonárodní úrovni prostřednictvím limitu 5 % k referenčnímu poměru mezi TTP a celkovou výměrou zemědělské půdy. Jakmile tato hranice bude překročena, spustí se mechanismus povinnosti zpětného zatravnění. Tzn. 5% limit se nevztahuje na individuální úroveň zemědělců (není stanovená individuální kvóta), ale sleduje se na národní úrovni.....

Je opravdu možno beztrestně rozorat jakoukoliv výměru TTP od 1.1.2015? Samozřejmě pokud nepatří do environmentálně cenné plochy.

25. 8. 2014
Obecně je povinnost udržovat TTP stanovena na celonárodní úrovni prostřednictvím limitu 5 % k referenčnímu poměru mezi TTP a celkovou výměrou zemědělské půdy. Jakmile tato hranice bude překročena, spustí se mechanismus povinnosti zpětného zatravnění. Úplný zákaz rozorání se vztahuje na legislativou určené environmentálně cenné plochy, tedy oblasti Natura 2000, 1. zóny CHKO a NP, travní porosty v…

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.